ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook

בלוג ביפולרית, פרק 36: שאלות מאמללות או: אל תשאלו

השאלות הכי פשוטות וטבעיות בעולם מוציאות אותי מאיזון ומשקשקות את עולמי הצר:

מה עשית היום? כיוון שכנראה שלא עשיתי היום שום דבר יעיל, או משהו קרוב לכך, השאלה מדגישה את היעדר העשייה, שהוא תוצאה של נסיבות בלתי נשלטות. כך שאם מטרת השאלה לקרב אותי ולהתעניין בי, התוצאה הפוכה - התרחקות והתכנסות בתוך עצמי.
 
יש לך עבודה? זאת שאלה שהילד אוהב לשאול, כדי לברר אם יש לי זמן בשבילו, וכל מה שאני מרגישה שם זה כיווץ מכך שאני לא פרודוקטיבית, וגם עכשיו אינני משתתפת בפרנסת המשפחה.
 
איך בעבודה? זו שאלה קצת רחוקה יותר, של אדם תמים שלא ראה אותי זמן רב ומנסה להיות תקשורתי. התשובה כל כך עגומה וארוכה, כי לפעמים יש עבודה ולרוב לא, שאני לרוב נצבעת בארגמן כשאני מנסה לנסח אותה באופן קוהרנטי, שלא ישאיר אותי עלובה מדי.
 
מה שלומך? הרחבתי על כך בהזדמנות אחרת. כנראה שאני לא משהו כרגע, אז הניסיון שלי למלל את זה, גורם לי לאבד את זה.
 
מה את מספרת? אין סיפורים באמתחתי, תודה. אם היה משהו, הייתי חולקת.
 
למה את שקטה? כמו בשאלה הקודמת, התשובה היא תמיד: אני שקטה כי אין לי מה לומר. השאלה לא תהפוך אותי לקשקשקנית לפתע.
 
במה את טובה? שאלה שעלתה היום מכיוון הילד והייתה טריגר ללופ במוחי. במה אני טובה באמת? יש משהו כזה? כן, בלכתוב, בלעצב. אבל יש משהו מעבר לזה? מהדברים החשובים?
 
אני לא בטוחה מה החלופות המיטביות לשאלות האלה. אולי שום שאלה. מבטיחה להגיד את כל מה שרוצה להיאמר גם בלי כל הנעה, ומעדיפה כך.
 
בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי  

בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי

זה הזמן להתוודות בפניכם, שלושת קוראיי, ש-25 הפרקים הראשונים של הבלוג הזה נכתבו בזמן היפומאניה, במהירות שיא של ימים אחדים. מעולם לא כתבתי כל כך הרבה (20 אלף מילים) בכל כך מעט זמן.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו  

בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו

השאלות הכי פשוטות וטבעיות בעולם מוציאות אותי מאיזון ומשקשקות את עולמי הצר: מה עשית היום? כיוון שכנראה שלא עשיתי היום שום דבר יעיל, או משהו קרוב לכך, השאלה מדגישה את היעדר העשייה...
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה  

בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה

ברברה תקפה בלא רחמים את הצמחים האהובים עליי, בעיקר את הסגולים, והשפיעה עמוקות גם עליי. שפע גורמים חברו זה לזה כדי לכווץ אותי, ומצאתי את עצמי בטווח הביניים שבין הקולאוס לגרניום.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת  

בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת

אני מניחה שקיבלתם ביקורת שלילית מלקוח ושרדתם. בעולם העיצוב הגרפי זה מגיע לאחר שעות של יצירה מדם לבך, ונשמע כך: "זה מאוד בנאלי", "תסלחי לי על הכנות, אבל זה מכוער", "לא מתאים לך לשלוח סקיצה כזאת".
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות  

בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות

אין משהו שמוריד אותי יותר מלהגיד על עצמי משהו רע, כמו עבר זמני, אין בי שום יתרון, אני אמא ובת זוג גרועה. כאלה. השריון הרעוע שאני מייצרת לעצמי כדי לשרוד ולפעול נוטה להיסדק לאט לאט כשאני אומרת דברים
 לחצו להמשך
 
יש 7 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא