ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - מריה קארי ביפולרית

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook

מריה קארי ביפולרית

מריה קארי: חייתי בהכחשה ובבידוד, אבל לא עוד

בצעד אמיץ וחשוב חשפה מריה קארי, אחת הזמרות המפורסמות והמצליחות בכל הזמנים, שהיא מתמודדת עם הפרעה דו־קוטבית, המוכרת יותר בשמה - מאניה־דיפרסיה.

קארי בת ה־48 סיפרה בראיון למגזין פיפל כי ההפרעה אובחנה אצלה ב־2001, כשפונתה לבית חולים בעקבות התמוטטות פיזית ונפשית חמורה שחוותה: "במשך זמן רב חשבתי שיש לי הפרעת שינה חמורה, אבל אלה לא היו נדודי שינה נורמליים, ולא שכבתי ערה וספרתי כבשים. עבדתי ועבדתי ועבדתי... הייתי עצבנית ובחשש מתמיד שאאכזב אנשים. מתברר שחוויתי סוג של מאניה. לבסוף נתקעתי בקיר. אני מניחה שהאירועים הדיכאוניים שלי התאפיינו באנרגיה נמוכה מאוד. הרגשתי כל כך בודדה ועצובה, אפילו אשמה על שלא הצלחתי לעשות את מה שהייתי צריכה לעשות בשביל הקריירה שלי".

ההכרה במחלה לא הייתה קלה לקארי:

"לא רציתי ולא הייתי מסוגלת להאמין שזה קורה לי לא רציתי להסתובב עם סטיגמה של מחלה שתגדיר אותי ובסופו של דבר תחסל את הקריירה שלי... פחדתי לאבד את הכול, שיכנעתי את עצמי שהדרך היחידה להתמודד עם זה היא לא להתמודד עם זה",

סיפרה הזמרת לעורך הראשי של המגזין, והוסיפה שרק עכשיו היא הסכימה לקבל טיפול:

"לקח לי המון זמן, למעשה שנים רבות, עד שהחלטתי לטפל בזה. עברתי המון תהפוכות, אישיות ומקצועיות". 

"עד לאחרונה חייתי בהכחשה ובבידוד ובפחד מתמיד שמישהו יחשוף אותי. זו הייתה מעמסה גדולה מדי, ופשוט לא הייתי יכולה לעשות את זה יותר. חיפשתי טיפול ומצאתי, הקפתי את עצמי באנשים חיוביים וחזרתי לעשות מה שאני אוהבת - לכתוב ולשיר".

קארי, שמטופלת בפסיכותרפיה (טיפול בשיחות) ובתרופות, סיפרה כי החליטה לספר על המאבק שלה כדי 

"שנוכל להגיע למצב שבו לא תהיה סטיגמה על אנשים כדי שהם לא יצטרכו לעבור דברים כאלה לבד. זה יכול להיות מבודד מאוד. המחלה לא חייבת להגדיר אותך, ואני מסרבת לאפשר לה להגדיר אותי או לשלוט בי".