ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - מייקל הצ'קנס, סולן אינאקסס, היה בדיכאון

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook

מייקל האצ'נס היה בדיכאון והתאבד בגיל 37 בתלייה.

הפציעה הובילה את האצ'נס לתקופות של דיכאון ואגרסיביות, חבר להקתו גארי בירס טען כי בתקופה לאחר הפציעה הוא איים ותקף כמעט כל חבר בלהקה.

באמצע שנות ה-90 האצ'נס החל לצאת עם מגישת הטלוויזיה הבריטית פולה ייטס, אשר עזבה את בעלה, המוזיקאי בוב גלדוף לטובתו. לשניים נולדה בת, טייגר לילי, ב-22 ביולי 1996.

ייטס הייתה אמורה לבקר את האצ'נס יחד עם ארבעת ילדיה (שלושה מהם מהנישואין לגלדוף), אך גלדוף מנע זאת בעקבות קרבות משמורת עליהם.

האצ'נס נמצא מת בבית מלון בסידני ב-22 בנובמבר 1997, כאשר חגורה כרוכה סביב צאוורו. סיבת המוות הרשמית נקבעה כהתאבדות.

הן גלדוף והן ייטס שוחחו בטלפון עם האצ'נס בבוקר יום מותו, ייטס סיפרה כי האצ'נס היה נסער במיוחד כאשר שמע כי לא יוכל לפגוש את בתו וגלדוף העיד כי השיחה ביניהם אודות בתו נגמרה בטונים צורמים.

בנתיחה שלאחר המוות נמצאו בדמו של האצ'נס שאריות אלכוהול, קוקאין, פרוזאק ותרופות מרשם שונות. שנתיים אחרי מותו טענה ייטס כי ייתכן ומותו של האצ'נס כלל לא היה התאבדות אלא מוות כתוצאה מחנק ארוטי. תאוריה זו, על אף שלא מבוססת על ראיות של ממש, הפכה לפופולרית בקרב מעריציו.


מייקל האצ'נס וקיילי מינוג.

___________________________________

סקס, סמים ומוות שנותר תעלומה: השנה האחרונה בחייו של מייקל האצ'נס

20 השנים שעברו מאז מותו של מייקל האצ'נס, לא סיפקו תשובה לחידה שהותיר אחריו. ההתמכרות לסמים, מערכת היחסים ההרסנית והמתוקשרת, הקרבות המשפטיים ושקיעתה של להקתו אינקסס - כך נראה סוף חייו של הרוקסטאר האחרון

כבר לא עושים אותם כמו מייקל האצ'נס יותר. למעשה, כבר לא עושים אותם בכלל, ואם להסתמך על קביעה זו יתכן שממש כשם הסרט הדוקומנטרי אודותיו ששודר בערוץ 7 האוסטרלי בחודש שעבר, סולן אינקסס המנוח אכן היה "הרוקסטאר האחרון". אדם שמיצה עד תום את קלישאת הסקס-סמים ורוקנ'רול עוד כשזו הייתה לגיטימית, פירנס את צהובוני אוסטרליה ברומנים עם שחקניות, זמרות ודוגמניות, אהב את הסמים שלו רבים וחזקים ומת צעיר בגיל 37.

 
חי את הקלישאה. מייקל האצ'נס (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
חי את הקלישאה. מייקל האצ'נס(צילום: gettyimages)

בשבוע הקרוב ימלאו 20 שנה מאז נותר ללא רוח חיים בחדר מספר 524 במלון ריץ'-קרלטון בסידני, וחידת מותו נשארה עדיין תלויה – לא פחות מכפי שמצאו אותו. התאבד בתלייה כפי שקבעו חוקרי המוות? או אולי מת כתוצאה מתאונת אוננות, כפי ששסוברים עד היום מעריציו, במה שהפך הדעה הרווחת בכל הנוגע ללכתו בטרם עת? חבל שזה מה שרובנו זוכרים (אם בכלל, שכן עיקר בני דור המילניום שמסתובבים בינינו לא לגמרי מכירים את האדם או את גוף היצירה שלו).

כי בעולם אחר, כזה בו מייקל האצ'נס הוא היום מוזיקאי בן קרוב ל-60, אינקסס נחשבת לאחת הלהקות הטובות שידעו האייטיז. בעולם אחר הוא ממלא את היכל "מנורה מבטחים" ממש כמו שעשו כאן טירז פור פירז לפני כחצי שנה. באמת, זה כמעט אי צדק היסטורי לחשוב על כמה היצירה המצוינת של אינקסס נבלעה על ידי המוות של האיש, תוצאת סגנון חיים שהביא גם את סיימון לה-בון, איש דוראן דוראן, לכתוב עליו (עוד בטרם מת) את “Michael You’ve Got a Lot to Answer For".

"זה שיר שמדבר על כמה מייקל היה ילד רע כשהוא גר עם פאולה (ייטס, בת זוגו - ע"פ) בדרום צרפת ובלונדון", סיפר לה-בון בראיון ב-2008. "הוא מאוד אהב את הסמים שלו. לא יכולתי לעמוד בקצב שלו, בשום מצב. כולנו ידענו שמייקל אהב את הסמים שלו". שני עשורים אחרי, שירי פופ נהדרים כמו "Beautiful Girl", "Listen like Thieves", "Need You Tonight" ו-"Suicide Blonde", או המנוני אצטדיונים ענקיים כמו "Baby, Don’t Cry", "Heaven Sent" ו-"Never Tear Us Apart" כמעט ונעלמים מהתודעה, יחד עם זו של מי שהיה בין כותבי השירים האלה, מהפרונטמנים הגדולים שידע עולם הרוק. פשוט כי סיפור הרקע למותו מסקרן כל כך. והוא מתחיל, מכל המקומות, ב-Live Aid 1985, או במי שיזם את אירוע הצדקה המנג'ס הזה – בוב גלדוף.

בואו נשים בצד את כל מה שאנחנו חושבים על בוב גלדוף כמוזיקאי ונדבר על האיש שעד יום מותו של האצ'נס, היה מצוי מולו במלחמת אגואים ומשמורת. אפשר להבין אותו, בהתחשב בעובדה שהאחרון, חובב נשים ידוע, גנב ממנו את אותה פאולה ייטס, אישתו ואם ילדיו. ייטס והאצ'נס נפגשו לראשונה באותה 1985 כשזו ראיינה אותו לתכניתה "The Tube", ואחר כך שוב ב-1994 כשהנחתה תכנית אחרת.

בין לבין, מאז פגישתם הראשונה, פיתחה ייטס אובססיה קלה אל הזמר האוסטרלי, במסגרתה פקדה את הופעותיו, הכריזה בפני מקורביו שהוא "עוד יהיה שלה" ואף תלתה על דלת מקרר ביתם המשותף שלה ושל גלדוף תמונה של הזמר - דבר שגלדוף לא ממש אהב, מסיבות מובנות. לא הרבה לאחר מכן התגלה הרומן בין השניים, שהתקשורת, כצפוי, חגגה עליו והקשתה על חיי בני הזוג, אשר הביאו לעולם רק שנה מאוחר יותר את ביתם היחידה, האבנלי היראני טייגר לילי.
"כולם ידעו כמה הוא אוהב את הסמים שלו". האצ'נס (צילום: Andwhatsnext) (צילום: Andwhatsnext)
"כולם ידעו כמה הוא אוהב את הסמים שלו". האצ'נס(צילום: Andwhatsnext)

גלדוף, כצפוי, לא לקח את ההשפלה הפומבית הזו ברוח טובה, והחל במאבק משפטי נגד גרושתו הטרייה על הזכות לגדל את שלוש הבנות המשותפות שלהם. הסערה התקשורתית, שכללה מרדפי פפראצי אינסופיים – הביאה את האצ'נס לקצה. "הוא השתנה והפך הרבה יותר אגרסיבי", מספר עליו חבר אינקסס אנדרו פאריס. מפתה לקשר לכך את העובדה שארבע שנים קודם לכן, האצ'נס הותקף על ידי נהג מונית בקופנהגן ואיבד את חוש הריח והטעם, וכן שבשנותיה האחרונות איבדה אינקסס ממעמדה כיצרנית הלהיטים בצרורות שהייתה באייטיז.

מכאן ועד מותו, כשנתיים לאחר שהתגלתה מערכת היחסים שלו, חייו של האצ'נס היו קרקס מפואר - כאילו לא היו כך במידה רבה גם קודם לכן. המאבק המשפטי בגלדוף הותיר אותותיו בזוג, כשהאצ'נס הוציא עליו כמויות כסף אדירות. בספטמבר 1997 שהו השניים באוסטרליה בזמן שסמים נמצאו מתחת למיטה בביתם בלונדון על ידי עוזרת הבית. בין היתר היו שם גם אופיום והרואין, שעד היום לא ממש ברור איך הגיעו לשם אבל יש מי שמפנה אצבע מאשימה לעבר גלדוף, שחודש לאחר מכן זכה במשמורת על שלוש בנותיו.

 
סקנדלים ורומנים מתוקשרים. עם קיילי מינוג (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
סקנדלים ורומנים מתוקשרים. עם קיילי מינוג(צילום: gettyimages)

בשנה האחרונה לחייו הפך האצ'נס פרנואיד, מספר אחיו רהאט, ומגלה שטופל באותה תקופה בפרוזאק. המעגל החברתי שלו השתנה גם הוא אז, כשהחבורה הרגילה שליוותה אותו התחלפה באנשים שהקשר בינו ובינם התבסס בעיקר על חיבתם המשותפת לנרקוטיקה. מייקל, יעידו חבריו, היה כמו ציפור בכלוב. כלוא במאבק משפחתי, מערכת יחסים הרסנית ורדוף תמידית על ידי צלמי פפארצי שארבו לו בכל פינה.

השפל הגיע במהלך מה שהיה לסיבוב ההופעות האחרון של אינקסס, לקידום האלבום "Elegantly Wasted" (שם הולם בהתחשב במצבו של האצ'נס בשנותיו האחרונות) ולציון 20 שנים ללהקה. במהלך הטור ייטס תכננה לבקר את מייקל עם בתו בת השנה ושלושת ילדיה, וכאן בדיוק נכנס לתמונה גלדוף – שפעל משפטית כדי למנוע את הביקור. האצ'נס, כך מעיד מי שהיה איתו בקשר ביומו האחרון, לקח את צעדיו המשפטיים של גלדוף כעלבון אישי.

כשנראה לאחרונה, בשעות הבוקר המוקדמות של ה-22 בנובמבר, הוא עוד המתין לשיחת טלפון שתעדכן אותו לגבי גורל הביקור של אישתו ובתו. בהודעה שנמצאה בתא הקולי של המנהלת האישית שלו, מרסה טרופ, נשמע המוזיקאי נסער. "מרת'ה, כאן מייקל", הוא אמר. "פאקינג נמאס לי". כשטרופ ניסתה לחזור אליו הוא כבר לא ענה. קצת לפני השעה עשר בבוקר, התקשר מייקל לזוגתו לשעבר מישל בנט וביקש לראות אותה. בהמשך היא תעיד שהוא נשמע מוטרד ואף בכה. כשהגיעה, ארבעים דקות מאוחר יותר אל פתח חדר המלון בו שהה ודפקה בדלת, כבר לא הייתה תשובה.

הרוקסטאר האחרון? האצ'נס על הבמה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
הרוקסטאר האחרון? האצ'נס על הבמה(צילום: gettyimages)

שתי השיחות האחרונות שהאצ'נס ביצע מסבירות המון אודות העתיד לבוא אחריהן. הראשונה, לפאולה, הייתה אמוציונאלית במיוחד. "הוא היה מפוחד, ולא יכול היה לסבול דקה בלי התינוקת שלו", תעיד ייטס בהמשך, כשתספר שאמר לה: "אני לא יודע איך אחיה מבלי לראות את טייגר". באותה שיחה עדכנה ייטס את בן זוגה כי הדיון על המשמורת של ילדיה נדחה ל-17 בדצמבר – דבר שמשמעותו הייתה כי היא לא תוכל לבקר את מייקל במהלך סיבוב ההופעות שלו, יחד עם בתם המשותפת. האצ'נס הנסער אמר שהוא הולך לדבר עם גלדוף בעצמו. נחוש בדעתו לראות את בתו, הוא התקשר לאדם שממנו "גנב" את אישתו, והתוצאה הייתה שיחת טלפון קשה, רצופת קללות, צעקות ואיומים. 

בעדות שהעניק גלדוף למשטרה, אמר כי איש אינקסס נשמע בשיחה ביניהם "בריוני, אלים ומאיים". האדם ששהה בחדר שליד זה של האצ'נס העיד כי שמע קול גברי צועק מהצד השני של הקיר. יש מי שטוען כי בשיחה אמר גלדוף להאצ'נס, בהתייחסו לכוח ולמעמד שצבר עם הצלחת אירועי לייב אייד – "אני מעל לחוק".

בשעות הבוקר המאוחרות, תיכנס לחדר מנקה של המלון ותמצא את האצ'נס בעמדת כריעה, כשהוא פונה לדלת החדר, אליה קשר את צידה השני של חגורת עור הנחש שהייתה כרוכה סביב צווארו.

 כשהוא תחת השפעה של סמים ואלכוהול ובמצב נפשי קשה, הוא רכן מטה עד שאבזם החגורה נשבר. דף ובו מילים מצמררות שכתב בעת ששהה בחדר (האצ'נס עבד מזה מספר שנים על אלבום סולו, שיצא בסופו של דבר לאחר מותו) נחשף לאחרונה, ובו שורות כמו "זה לא יהיה נכון לקבל את זה, זה לא יהיה נכון ליפול למטה. נמאס לי מהכלבים מחוץ לחלוני, כן, זה נכון. תכנית חדשה עם קרס תקוע בי. כל המרירות החלה להראות את אותותיה, חמש שנים איש לא רואה".

 
ירדה מגדולתה בשנותיה האחרונות. אינקסס (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
ירדה מגדולתה בשנותיה האחרונות. אינקסס(צילום: gettyimages)

השנים שהגיעו אחר כך כללו טענות תקיפות של בני משפחתו של הזמר, שגרסו כי מותו נגרם כתוצאה מתאונה. ייטס נראתה משוכנעת בכך, ואמרה שלא הייתה רוצה שבתה, שהייתה בת שנה כשאביה מת, תחיה עם המחשבה שהוא התאבד. ייטס מתה פחות משלוש שנים מאוחר יותר, בספטמבר 1997, כתוצאה ממנת יתר של הרואין, ביום הולדת של אחת מבנותיה, פיקסי. סוף הולם עבור מי שלפי הסיפורים, התחילה להתנסות עם הסם כבר בגיל 12. הבת שגילתה אותה היא טייגר, בת הארבע. לפני שלוש שנים, בת אחרת מנישואיה לגלדוף, פי'צס, מתה גם היא ממנת יתר של אותו הסם. חודשים ספורים לאחר מכן יו-2 יוציאו את השיר "Stuck in a Moment" שכולו דיאלוג מדומיין בין סולן הלהקה, בונו, לבין חברו האצ'נס.

על אף שהיא לא הייתה מבין בנותיו הביולוגיות, גלדוף הגיש בקשה להיות האפוטרופוס של טייגר, משום שרצה שתחיה עם אחיותיה, ואכן זכה בה. חרף התנגדות קשה מצד בני משפחתו של האצ'נס (שטענו כי גלדוף לא מאפשר להם קשר עם הזיכרון האחרון שנותר להם ממייקל וכי הוא מונע מהם לשוחח עמה), שמה של טייגר קיבל תוספת שיש שראו בה יריקה בפרצופו של האצ'נס המנוח. כיום בתו היחידה נושאת את השם הקליט האבנלי היראני טייגר לילי האצ'נס גלדוף.

 
זכה במשמורת. גלדוף ובנותיו (צילום: גטי אימג'בנק) (צילום: גטי אימג'בנק)
זכה במשמורת. גלדוף ובנותיו(צילום: גטי אימג'בנק)

ב-27 בנובמבר נקבר האצ'נס בקתדרלת סיינט אנדרוס, בזמן ששירו "Never Tear Us Apart" מתנגן ברקע. את גופתו נשאו חבריו ללהקה ואחיו רהאט, שטען

 בספר שהוציא שנים מאוחר יותר שייטס נתנה לבן זוגה המת מתנת פרידה, בדמות גרם הרואין שדחפה לכיסו. במהלך הטקס, ניק קייב, חברו של האצ'נס, ביצע את שירו "Into My Arms", שיצא באותה השנה. בטרם עשה זאת התבקשו הצלמים במקום לכבות את המצלמות ולא לתעד את רגע הפרידה. לשם שינוי, הם כיבדו את הבקשה.

______________________________________________

ביוגרפיה

האצ'נס נולד ב-22 בינואר 1960 לקלנד ולפטריסיה האצ'נס בסידני שבאוסטרליה, ולו שתי אחיות, אמו הייתה ממוצא אירי.
כשהיה ילד המשפחה עברה להונג קונג, שם הראה כישורים בשחייה אשר נקטעו עקב פציעה בידו, לאחר מכן החל לגלות עניין בכתיבת שירים ואף שר בפרסומת לחנות צעצועים מקומית בהיותו ילד המשפחה שבה לסידני.
בעת לימודי התיכון בסידני פגש את אנדרו פאריס, מוזיקאי חובב וזה הציע לו להצטרף ללהקתו, בסופו של דבר להקה בשם "האחים פאריס" הוקמה ב-1977, אשר חבריה הם טים פאריס (אחיו של אנדרו), כגיטריסט, אנדרו כקלידן, ג'ון פאריס, האח הצעיר כמתופף, האצ'נס כסולן וגארי בירס, חבר משותף כבסיסט. הלקה ערכה את הופעתה הראשונה ב-16 באוגוסט 1977, ליד סידני.

INXS ופרויקטים נוספים

לאחר הופעות בשם The Vegetables הלהקה בחרה לעצמה בסוף את השם INXS (מבוטא כ- In excess) ב-1979. במאי 1980 הוציאה את הסינגל הראשון שלה, "Simple Simon"/"We Are the Vegetables", ובאוקטובר אותה שנה יצא לאור אלבומה הראשון של הלהקה אשר נשא את שמה. האצ'נס שימש ככותב השירים העיקרי לכל אורך פעילות הלהקה עד ליום מותו. עד לשנת 1984 הוציאה הלהקה עוד שלושה אלבומים נוספים אשר זכו להצלחה בעיקר באוסטרליה. ב-1986 האצ'נס כיכב בסרט אוסטרלי בשם "כלבים בחלל".

בשנת 1987 יצא לאור אלבומה השישי של הלהקה, Kick, אשר זיכה לבסוף את הלהקה להצלחה גם מחוץ לאוסטרליה והגיע לצמרות המצעדים גם בבריטניה וארצות הברית. נכון לשנת 2012 האלבום מכר למעלה מ-20 מיליון עותקים[1] והעלה את האצ'נס למעמד של כוכב בינלאומי. גם אלבומה הבא של הלהקה X אשר יצא לאור ב-1990 זכה להצלחה ואף זיכה את האצ'נס בפרס "האמן הבינלאומי הטוב ביותר" בטקס פרסי המוזיקה הבריטית ב-1991.

האצ'נס גילם את דמותו של פרסי ביש שלי בסרטו של רוג'ר קורמן "Frankenstein Unbound" אשר יצא לאקרנים ב-1990.

הלהקה הוציאה אלבום נוסף בשם "Welcome to Wherever You Are" בשנת 1992 אשר זכה להצלחה גם הוא, לאחר מכן הצלחתה של הלהקה ירדה משמעותית, כאשר שני האלבומים הבאים של הלהקה, Full Moon, Dirty Hearts אשר יצא לאור ב-1993 ו- Elegantly Wasted אשר יצא לאור ב-1997 זכו להצלחה מועטה, והלהקה המעיטה להופיע.

סגנונו

להאצ'נס היה קול באריטון.[2] מגזין בילבורד תיאר אותו כ"כריזמטי, מפתה ובעל נוכחות בימתית שאי אפשר להתעלם ממנה",[3] דייב סימפסון מעיתון הגרדיאן כתב עליו כי הוא "אדם שנולד להיות על הבמה והוא ללא ספק נהנה מכל רגע עליה"[4]

לאחר מותו

INXS המשיכה להתקיים לאחר מותו של האצ'נס, עד שנת 2012. פולה ייטס נפטרה בשנת 2000 בעקבות מנת יתר של הרואין. גלדוף קיבל את המשמורת על ילדתם המשותפת.

שנתיים לאחר מותו יצא אלבום סולו של האצ'נס ובו הקלטות מתקופות שונות בחייו.

על האצ'נס ומותו נכתבו מספר שירים, ביניהם "Michael You’ve Got a Lot to Answer For" של דוראן דוראן ו"Stuck in a Moment You Can't Get Out Of" של U2.

על האצ'נס יצאו מספר סרטים ביוגרפיים, האחרון מביניהם, "Mystify: Michael Hutchence" יצא לאקרנים ב-2019.[13]

Mystify: Michael Hutchence
האם באמת הסולן של אינקסס התאבד?

אם השם "אינקסס" (INXS) אומר לכם משהו, כדאי לכם לצפות בסרט הדוקומנטרי "מיסטיפיי: מייקל האצ'נס" שנעשה על הסולן המקסים של הלהקה. הסרט מתעד את חייו הקצרים; ילדותו, תקופת עלייתו לתהילה בשנות ה-90' ומותו המוקדם בגיל 37. מוצגים חומרי ארכיון שלא נראו בעבר, שחושפים צדדים לא ידועים של האצ'נס; ממשפחתו הקרובה ומחבריו הקרובים, שכללו את הזמרת קיילי מינוג ודוגמנית העל הלנה כריסטנסן. היו הרבה שמועות סביב סיבת מותו והסרט חושף בדיוק מה קרה.

בשורה התחתונה: הסרט מרתק וחושף ומזכיר את הכישרון, הסטייל וקולו המדהים של האצ'נס. מתאים לחובבי המוזיקה של שנות ה-90'.
משך: 102 דקות.
הגבלת גיל: 15.

ב-2013 מיקם אתר האינטרנט האוסטרלי News.com.au את האצ'נס מקום הרביעי ברשימת "הזמרים האוסטרלים הטובים בכל הזמנים".

 1. INXS to release 25th Anniversary reissue of “Kick”, ReadJunk.com: Music & Movie News, Reviews & Interviews (באנגלית)
 2. Pareles, Jon (15 בפברואר 2006). "With New Lead, Much the Same Sound". The New York Times (באנגלית). ISSN 0362-4331. בדיקה אחרונה ב-10 באוגוסט 2019.
 3. UMG and Passion Pictures Set to Produce Documentary on INXS Lead Singer Michael Hutchence: Exclusive, Billboard
 4. Simpson, Dave (22 בנובמבר 2007). "Michael Hutchence remembered". The Guardian (באנגלית). ISSN 0261-3077. בדיקה אחרונה ב-11 באוגוסט 2019.
 5. Carlisle opens up about Hutchence, www.heraldsun.com.au, ‏2011-02-05 (באנגלית)
 6. INXS Publications, INXS: Story to Story: The Official Autobiography, Simon and Schuster, 2010-05-11. (באנגלית)
 7. Michael Hutchence - Time In - Time Out Sydney, web.archive.org, ‏2014-04-27
 8. Michael Hutchence - Time In - Time Out Sydney, web.archive.org, ‏2014-04-27
 9. MTV News Staff, Michael Hutchence Solo LP Date Reset; Suicide Controversy Continues, MTV News (באנגלית)
 10. עמי פרידמן, סקס, סמים ומוות שנותר תעלומה: השנה האחרונה בחייו של מייקל האצ'נס, ynet, ‏18 בנובמבר 2017
 11. What really happened to INXS frontman, www.heraldsun.com.au, ‏2014-01-29 (באנגלית)
 12. BBC News | Entertainment | Paula challenges Hutchence verdict, news.bbc.co.uk
 13. Mystify: Michael Hutchence, בדיקה אחרונה ב-11 באוגוסט 2019
 14. Australia's Top 100 singers, NewsComAu, ‏2013-04-01

מייקל קאלנד ג'ון האצ'נס היה מוזיקאי אוסטרלי, אשר נודע בתור סולן להקת הרוק INXS שזכתה להצלחה גדולה בהובלתו במהלך שנות ה-80 וה-90, ומכרה מעל ל-60 מיליון עותקים של אלבומיהם ברחבי בעולם.

חייו הפרטיים הסוערים, שכללו רומנים עם נשים ידועות, התמכרויותיו לסמים והדיכאון ממנו סבל פורסמו בהרחבה בצהובונים ברחבי העולם.

האצ'נס נמצא תלוי ללא רוח חיים במלון בו שהה בסידני ב-22 בנובמבר 1997, בגיל 37.

מתוך ויקיפדיה

מיסטיפיי: מייקל האצ'נס - סרטים בלונדוןשמו של האצ'נס נקשר במהלך חייו למספר ידועניות בהן קיילי מינוג (עליה כתב את הלהיט "Suicide Blonde"), בלינדה קרלייל והלנה כריסטנסן.

כמו כן האצ'נס נודע בהתמכרויותיו לסמים.

באוגוסט 1992 הותקף על ידי נהג מונית בקופנהגן לאחר שזה סירב להזיז את רכבו. התקיפה הותירה את האצ'נס עם שבר בגולגולת ואובדן כמעט מלא של חוש הטעם והריח.