ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - מה הקשר בין דיכאון להפרעות אכילה?

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook
אמנות: _emyemy__

הפרעת אכילה מלווה פעמים רבות גם בהפרעה נפשית נוספת כגון דיכאון וחרדה.

www.meuhedet.co.il › הפרעות-אכילה

מחקרים מראים כי 32-39% מהסובלים מאנורקסיה, 36-50% מהסובלים מבולמיה, ו -33% מהאנשים עם הפרעת אכילה מוגזמת מאובחנים גם הם עם הפרעת דיכאון מאז'ורי.

מאת מרכז טולדו, תרגום שלי.
רבים מאיתנו רואים פגמים בגופנו שאנו רוצים שנוכל לשנות, ובמקרים רבים אנו נוקטים בצעדים לשיפור מראנו.
עם זאת, לפעמים הכוונות הטובות הללו מובילות לאמצעים קיצוניים, הגורמים להפרעת אכילה פוטנציאלית.

אמנם אין גורם מדויק אחד להפרעת אכילה, אך אנו יודעים שדיכאון יכול להוות גורם סיכון.

אמנות: P𝗲𝗻𝗻𝘆 𝗮𝗸𝗮 𝗣𝗲𝗻𝗻𝗶𝗸𝗮 🌿__
אמנות: tania_sutton_artist

הפרעות אכילה ודיכאון

מאת פיטר ג'רט | 16 ביולי 2010 | WebMD - תרגום שלי

מדוע אנשים מסוימים נמצאים בסיכון להפרעות אכילה אינו ברור. אך סקרים מראים כי דיכאון לעתים קרובות גורם לכך.

במחקר שנערך בשנת 2008 על ידי חוקרים במרכז הרפואי באוניברסיטת פיטסבורג, למשל, 24% מהחולים הדו קוטביים עמדו בקריטריונים להפרעות אכילה. על פי הערכות 44% התקשו לשלוט באכילתם.

אמנות: tania_sutton

כמחצית מכלל החולים המאובחנים כסובלים מהפרעת אכילה מוגזמת הם בעלי היסטוריה של דיכאון, על פי המכון הלאומי לסוכרת ומחלות עיכול וכליות. אכילה מוגזמת פוגעת ב -3% מהמבוגרים בארה"ב, מה שהופך אותה להפרעת האכילה הנפוצה ביותר.

דיכאון גם מציק לאנשים רבים הסובלים מאנורקסיה.

אמנות: tania_sutton
אנשים עם אנורקסיה לא מצליחים לאכול מספיק מזון כדי לשמור על משקל תקין. התוצאות יכולות להיות טרגיות.

מחקרים מראים כי אנורקטים נוטים פי 50 יותר מאשר לאוכלוסייה הכללית למות כתוצאה מהתאבדות.

דיכאון עלול להוביל להפרעות אכילה, אך יש גם עדויות לכך שהפרעות אכילה עלולות לגרום לדיכאון.

"להיות תחת משקל חמור ותת-תזונה חמורה, הנפוצה באנורקסיה, עלולה לגרום לשינויים פיזיולוגיים אשר ידועים כמשפיעים לרעה על מצבי הרוח",

אומרת ליסה לילנפלד, PHD, פרופסורית חברה לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת ארגוסי בארלינגטון, וושינגטון, המתמחה בהפרעות אכילה.


לדיכאון אצל אנשים עם הפרעות אכילה בדרך כלל יש מאפיינים ייחודיים משלו, על פי ד"ר איירה מ 'סאקר, מומחה להפרעות אכילה במרכז הרפואי לנגון באוניברסיטת ניו יורק ומחבר הספר "להחזיר את עצמך: הבנה וכיבוש זהות הפרעת האכילה".

"אנשים שמפתחים הפרעות אכילה מרגישים כאנשים שהם לא מספיק טובים", אומר סאקר. "הם אובססיביים לפרפקציוניזם. הפרפקציוניזם הזה מתחיל להתמקד במה שהם אוכלים. אך בבסיסו עומדים דיכאון וחרדה. לעתים קרובות, חולים אלה סבלו מהרבה טראומה רגשית".

אנשים הסובלים מהפרעת אכילה מוגזמת סובלים מעודף משקל או השמנת יתר, למשל. זה יכול לגרום להם לחוש בדיכאון כרוני על איך שהם נראים. לאחר שנכנעו לאפיזודה של אכילה מוגזמת, הם עלולים להיגעל מעצמם, ולהחמיר את הדיכאון שלהם.

אמנות: leaping_over_puddles
אמנות: P𝗲𝗻𝗻𝘆 𝗮𝗸𝗮 𝗣𝗲𝗻𝗻𝗶𝗸𝗮 🌿__

טיפול בהפרעת אכילה המשולבת עם דיכאון

הוכחו כי שתי גישות שונות מאוד עוזרות לחולים מסוימים.

גישה אחת היא שימוש בתרופות נוגדות דיכאון או מייצבי מצב רוח. במחקר שנערך בשנת 2001 על 35 חולים באנורקסיה שהצליחו לאכול מספיק כדי להשיג משקל תקין, למשל, הוכח כי התרופה נוגדת הדיכאון פרוזאק (פלוקסטין) מפחיתה את הסיכון להישנות.


עבור הפרעת אכילה מוגזמת, לעיתים נקבעים על ידי רופאים שני סוגים שונים של תרופות - תרופות נוגדות דיכאון ותרופה נגד פרכוסים הנקראת טופמקס (טופירמט). הוכח שתרופות אלו מפחיתות משך, לבד או בשילוב.
למרבה הצער, לאורך זמן חולים רבים חוזרים אל המחלה.

גישה אחרת היא טיפול קוגניטיבי התנהגותי, או CBT.

המטרה היא לשנות את הדרך בה אנשים חושבים על אוכל ואכילה ולעודד התנהגויות אכילה בריאות יותר. שיטת CBT אחת נקראת טיפול בדיסוננס.
אנשים עם הפרעות אכילה שנכנסו לאובססיביות לרעיון שהם חייבים להיות רזים במיוחד כדי להיות מושכים מוזמנים לדחות את הדימוי הבלתי מושג הזה לטובת אידיאל מציאותי יותר. מחקרים מראים כי גישה זו יכולה להפחית משמעותית את הסימפטומים של בולימיה, ובמיוחד בולמוסים והקאות אצל חלק מהחולים.

החוקרים הצליחו גם לעודד חלק מהחולים לאמץ הרגלי אכילה בריאים יותר. גישה זו משתמשת בשילוב של השכלה בנושא בחירות מזון בריא וטכניקות לניטור שינויים, כגון ניהול יומני מזון. במידת הצורך, מעודדים את החולים גם להיות פעילים יותר פיזית.

עדויות מראות כי CBT יכול להיות יעיל. במחקר שנערך בשנת 2003 על 33 חולים עם אנורקסיה נרבוזה, רק 22% מקבלי CBT חזרו להפרעה במהלך השנה שלאחר מכן, לעומת 53% מהחולים שקיבלו ייעוץ תזונתי בלבד.

הוכח כי CBT עוזר לאנשים לשלוט על אכילה מוגזמת.

במחקר שפורסם בשנת 2010, חוקרים מאוניברסיטת ווסליאן בקונטיקט בדקו קורס של CBT בן שמונה מפגשים ב-123 חולים עם הפרעות אכילה. הטיפול סייע למטופלים לרסן את התנהגותם המוגזמת והפחית את תסמיני הדיכאון שלהם.

אמנות: getz.digitalart

התאמת הטיפול לצרכים שלך

איזו גישה היא הטובה ביותר? מומחים אומרים כי גם לתרופות וגם לטיפול התנהגותי קוגניטיבי ישנם יתרונות וחסרונות ברורים. קל לקחת תרופות. השפעותיהן מופיעות בדרך כלל במהירות יחסית.

לעומת זאת, טיפול התנהגותי קוגניטיבי עשוי לקחת זמן רב יותר. על פי לילנפלד, רוב החולים זקוקים לשלושה עד שישה חודשי טיפול. חלקם עשויים להזדקק עוד יותר. אך ל- טיפול התנהגותי קוגניטיבי יש יתרון בכך שהיא מציעה תרופה אמינה יותר לאורך זמן.

"כשאנשים מפסיקים ליטול תרופות, יש סיכוי גבוה יותר להישנות מאשר אם עברו טיפול התנהגותי קוגניטיבי ", אומר לילנפלד. זה לא מפתיע, היא מציינת. "הבעיה בתרופות היא שברגע שאתה מפסיק לקחת אותן, ההשפעה נעלמת. באמצעות CBT תוכלו לשנות באופן קבוע את הדרך בה אנשים תופסים את עצמם ואת העולם. סוג תפיסתי מסוג זה יכול להועיל במיוחד בהפרעות אכילה בשילוב עם דיכאון. "

במיוחד לבולימיה ואכילה מוגזמת, שילוב של CBT ותרופות עשוי לעבוד בצורה הטובה ביותר.

במחקר שנערך על 30 חולים עם הפרעת אכילה מוגזמת, למשל, חוקרים מבית החולים סאקו במילאנו, איטליה, מצאו כי אלו שקיבלו הן CBT והן תרופות, כולל סטרלין וטופמקס, הפחיתו את ההתנהגויות המוטלות שלהם והורידו במשקל.

התאמת טיפולים לחולים היא חיונית. "יש אנשים שמגיבים לתרופות", אומר סאקר. "אחרים לא. יש אנשים שהטיפול בייעוץ תזונתי עוזר להם. אחרים זקוקים לייעוץ אינטנסיבי בכדי לשנות את צורת החשיבה שלהם על אכילה ואוכל. הטיפול הוא לעתים קרובות עניין של ניסוי וטעייה. " ואכן, החוקרים בודקים מגוון טיפולים התנהגותיים קוגניטיביים שתוכננו במיוחד להפרעות אכילה.

מציאת עזרה להפרעות אכילה ודיכאון

אין כדור קסם לטיפול בהפרעות אכילה המשולבות בדיכאון. גם בתוכניות טיפול אינטנסיביות במחקר יש שיעור ירידה גבוה. חולים שעושים טוב לתקופה מסוימת חוזרים לעיתים קרובות.

"ובכל זאת, יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לטפל בדיכאון הבסיסי ולשנות את האופן שבו אנשים חושבים על עצמם ועל הקשר שלהם לאוכל", אומר סאקר. השלב הראשון הוא למצוא פסיכיאטר או פסיכולוג עם ניסיון רב בטיפול בהפרעות אכילה, מסכימים מומחים. לאחר מכן, ההצלחה תלויה ברצון המטופל לשנות.

אמנות: tania_sutton

מה הקשר בין דיכאון להפרעות אכילה?

מאז ומתמיד היה לי קשה עם הגוף שלי, גם כשהוא היה בשיא הרזון שלו, כשהייתי אנורקטית בגיל 14 ושקלתי 47 קילו, בגובהי הנוכחי - 1.77 ס"מ.

מאז הייתי מלאה ורזה ומלאה ורזה, בעיקר מלאה, ותמיד לא מרוצה. בעיקר עקב המחמאות הנהדרות שאני מקבלת על המראה שלי בעיקר כשאני רזה מאוד.

אוכל היה והינו תמיד מקום נהדר לברוח אליו לאכילה רגשית, במיוחד לחובבת מזון כמוני.

הצרה העיקרית עם אכילה רגשית, מעבר להשמנה, היא רגשות האשם הקשים והמייסרים על כל ביס רווי שומן.
מתברר שגם בזה, אני לא היחידה.

יש קשר הדוק בין דיכאון להפרעות אכילה, שהוא מאוד ברור ומובן.

הפרעת אכילה היא הפרעה נפשית במתאפיינת בהתנהגויות הקשורות לאכילה ופיצוי, דימוי עצמי ודימוי גוף.

כשאתה בדיכאון נפגע הדימוי העצמי שלך, ברמה של שנאה עצמית. לכן קל להבין למה הגוף הוא חלק בלתי נפרד מהעניין.

בעוד שעל רוב התכונות שלך אתה מתקשה לשלוט, במשקל הגוף יש לנו מידה רבה של שליטה, גם בכאוס הכי גדול שמשתלט על המוח.
לכן, ככל הנראה, מתפתחות הפרעות אכילה.