ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - בלוג ביפולרית, פרק 29 | הכול בסדר?

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook
בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי  

בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי

זה הזמן להתוודות בפניכם, שלושת קוראיי, ש-25 הפרקים הראשונים של הבלוג הזה נכתבו בזמן היפומאניה, במהירות שיא של ימים אחדים. מעולם לא כתבתי כל כך הרבה (20 אלף מילים) בכל כך מעט זמן.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו  

בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו

השאלות הכי פשוטות וטבעיות בעולם מוציאות אותי מאיזון ומשקשקות את עולמי הצר: מה עשית היום? כיוון שכנראה שלא עשיתי היום שום דבר יעיל, או משהו קרוב לכך, השאלה מדגישה את היעדר העשייה...
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה  

בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה

ברברה תקפה בלא רחמים את הצמחים האהובים עליי, בעיקר את הסגולים, והשפיעה עמוקות גם עליי. שפע גורמים חברו זה לזה כדי לכווץ אותי, ומצאתי את עצמי בטווח הביניים שבין הקולאוס לגרניום.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת  

בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת

אני מניחה שקיבלתם ביקורת שלילית מלקוח ושרדתם. בעולם העיצוב הגרפי זה מגיע לאחר שעות של יצירה מדם לבך, ונשמע כך: "זה מאוד בנאלי", "תסלחי לי על הכנות, אבל זה מכוער", "לא מתאים לך לשלוח סקיצה כזאת".
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות  

בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות

אין משהו שמוריד אותי יותר מלהגיד על עצמי משהו רע, כמו עבר זמני, אין בי שום יתרון, אני אמא ובת זוג גרועה. כאלה. השריון הרעוע שאני מייצרת לעצמי כדי לשרוד ולפעול נוטה להיסדק לאט לאט כשאני אומרת דברים
 לחצו להמשך
 
יש 7 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   
מי נתן אי פעם תשובה אמינה ומקיפה לשאלה האלמותית: מה נשמע? או מה שלומך? התשובה תהיה לרוב: הכול בסדר. האומנם?

ובמקום להלאות אותך בתשובה הברורה לשאלה הזאת, אשתף בתשובה האמיתית שמסתתרת מאחורי ה"הכול בסדר" שלי בארבעת מצבי הצבירה שלי: דיכאון, היפומאניה, מאניה ואיזון - בעיקר הראשון, תודה.

בדיכאון, ובחלק ניכר ממצבי הביניים, הכול בסדר משמעותו כלום לא בסדר.

הכול שחור, ביצתי-בטוני ובלתי אפשרי. רוצה למות. אף אחד לא רוצה לשמוע את זה, כי זה שואב את כל האוויר והאנרגיות החיוביות מכל מרחב, ולכן אין דרך להשיב את האמת על השאלה.
בשל חיבור מוגזם שלי לאמת, אני לא מסוגלת לומר הכול בסדר בדיכאון, ותחת זאת אני פולטת המהום חמוץ נטול מלל שאחריו אני מנסה לדייק ואומרת: "הכול סביר", ומי שרוצה מבין.

בהיפומאניה "הכול בסדר" הוא "טוב וחיובי לי".

הכול סופסוף מסתדר. הגעתי לנחלה וכאן בדיוק אני רוצה להישאר. החיים יפים בסך הכול, על מה קיטרתי עד עכשיו? אבל... מצבי מסוכן, ולמרות שהוא מענג עבורי, אני צריכה לעדכן את מיטיביי, כדי שיכבו אותי בעזרת הכדור הנוראי הזה שהופך אותי לזומבי... חחח, עד כאן. מוטב שאצניע את תחושותיי.

במאניה הכול בסדר הוא "מושלם לי. בעיקר בחברת עצמי".

וגם: "עצבנו אותי היום, אבל אני לא איכנע. כי מה הם מבינים? נראה כאילו כל האנשים סביבי פועלים יחד כדי לעצבן אותי".
אני חייבת לספר לקרובים אליי על מצבי, כי מסוכן שם, אבל אני בכלל לא מודעת לו, כי נגזר עליי להיות כרגע בהכחשה.

כשאני מאוזנת, "הכול בסדר" מבטא את עצמו בפשטות, בלי מסרים סמויים.

ומה שלומך?