ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - בלוג ביפולרית, פרק 28 | לא רואים עלייך

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook
בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי  

בלוג ביפולרית, פרק 37: היפו הי

זה הזמן להתוודות בפניכם, שלושת קוראיי, ש-25 הפרקים הראשונים של הבלוג הזה נכתבו בזמן היפומאניה, במהירות שיא של ימים אחדים. מעולם לא כתבתי כל כך הרבה (20 אלף מילים) בכל כך מעט זמן.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו  

בלוג ביפולרית, פרק 36 | אל תשאלו

השאלות הכי פשוטות וטבעיות בעולם מוציאות אותי מאיזון ומשקשקות את עולמי הצר: מה עשית היום? כיוון שכנראה שלא עשיתי היום שום דבר יעיל, או משהו קרוב לכך, השאלה מדגישה את היעדר העשייה...
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה  

בלוג ביפולרית, פרק 35 | נגד הסופה

ברברה תקפה בלא רחמים את הצמחים האהובים עליי, בעיקר את הסגולים, והשפיעה עמוקות גם עליי. שפע גורמים חברו זה לזה כדי לכווץ אותי, ומצאתי את עצמי בטווח הביניים שבין הקולאוס לגרניום.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת  

בלוג ביפולרית, פרק 34 | ביקורת מאבנת

אני מניחה שקיבלתם ביקורת שלילית מלקוח ושרדתם. בעולם העיצוב הגרפי זה מגיע לאחר שעות של יצירה מדם לבך, ונשמע כך: "זה מאוד בנאלי", "תסלחי לי על הכנות, אבל זה מכוער", "לא מתאים לך לשלוח סקיצה כזאת".
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות  

בלוג ביפולרית, פרק 33: יורדת מהירידות העצמיות

אין משהו שמוריד אותי יותר מלהגיד על עצמי משהו רע, כמו עבר זמני, אין בי שום יתרון, אני אמא ובת זוג גרועה. כאלה. השריון הרעוע שאני מייצרת לעצמי כדי לשרוד ולפעול נוטה להיסדק לאט לאט כשאני אומרת דברים
 לחצו להמשך
 

על פי רוב, כשאני חולקת עם מישהו שנמצא איתי שאני עוברת כרגע חרדה גדולה או כל מצב רוח הרסני אחר, אומרים לי: לא רואים עלייך. את נראית רגיל, לא הייתי מאמינ.ה עלייך.

לפעמים אני שואלת את עצמי עד כמה הפרצוף פוקר הזה שלי חיובי לי.

הרי הוא נובע משנים של אימון והשחזה לא מודעים, כנראה במטרה להפוך אותי לפחות פתטית ויותר קלה לעיכול לכל מי שסביבי, שרגשותיו פחות קיצוניים משלי.
אבל למעשה, כיוון שהמסיכה, שכבר דבקה בפניי, מסתירה את האמת, את מה שמתחולל בפנים, אני נוטה לצפות מהאנשים שמכירים אותי היטב לראות מעבר לה, וזה בדרך כלל לא קורה.

לא נהניתי!

נגיד, כשאני מספרת לבנזוג שלי כמה סבלתי בסיטואציה מסוימת, והוא אומר שראה שנהניתי, זה כבר ממש לוקה בחסר בעיניי, בלשון המעטה. הוא יכול לבלות זמן רב בלשכנע אותי שחוויתי שמחה באירוע שגרם לי למצוקה.

הפרצוף החתום שלי עובד עד שאני מגיעה לקצה.

אם כבר הרגשות האותנטיים שלי יוצאים החוצה, כנראה שהגעתי לאחד הקצוות, ואני מתקשה לשלוט בדמעותיי או בעצביי, אבל זה קורה לעתים רחוקות מאוד.
לרוב אני מפעילה את כל השרירים כדי שכל מה שבתוכי לא יזלוג החוצה, כי ככה יותר נוח לי. בלי להיות שונה מדי. בלי הסברים. אין ספק שגם תמהיל הכדורים שאני נוטלת מדי יום מסייע להשטיח את כל רגשותיי, מבפנים ומבחוץ.

אז ככה זה נראה, להיות "משוגעת"?

בדרך כלל כן. לא להאמין, אבל אני נראית ממש כמו אדם רגיל, כמוך. ואולי למעשה, אני פשוט אדם רגיל?