ביפולרית - מה שמעניין בעלי הפרעת מצב רוח, בני משפחה וחברים - דיכאון, חרדה, מאניה דיפרסיה, הפרעת אישיות גבולית - בלוג ביפולרית | פרק 10: אמא מעשנת גראס | אמא בדיכאון - חלק ב'

מה שמעניין בעלי הפרעות מצב רוח וקרוביהם
דיכאון | חרדה | מאניה דיפרסיה | אישיות גבולית

חפש
Facebook

'אמהות מריחואנה':

ינואר תומאס, 37, עם ארוסה 'הנרי המפ' מגלים חיבה לזינא בזמן שהם קוראים איתה את 'זה רק צמח', עוד ספר ילדים פרו-מריחואנה.


תומאס אומר שהיא מעשנת מריחואנה חמש פעמים ביום דרך באנג מים בזמן שהיא מטפלת בבתה בת השנתיים.

תומאס מקריאה לזינה ספר ילדים בשם 'התרופה המצחיקה של אמא'.

תומאס וארוסה פעילים למען מריחואנה המאמינים שמריחואנה היא תרופה בטוחה אך חזקה להפגת כאבים.

"אנחנו ההוכחה שאתה יכול להיות הורים טובים וחברים פרודוקטיביים בחברה ולהשתמש במריחואנה", אמרה שריל שומן, אם בת 53 לשניים. אני אוהבת לחשוב שאנחנו מביאים קצת זוהר ובלעדיות לשימוש במריחואנה."

המריחואנה היא במקום מה שאמהות בשנות השישים לקחו באופן קבוע - כדורי 'העוזרת הקטנה של אמא' - ואליום - כדי לסייע להן להתמודד עם זני האימהות היומיומיים ולנהל משק בית.

"להשתמש במריחואנה זה אותו דבר, זה עוזר לנו לעבור את היום," אמרה.

שומן עורכת מדי חודש ארוחות ערב בנושא מריחואנה עבור חבריה, רובן אמהות עם ילדים. היא אפילו נעזרה בשף הצמרת של בוורלי הילס דייוויד שאנחאלס כדי ליצור תפריטים.

ארוחות קודמות כללו סלט עלים של קנאביס, עוף מטוגן בשמן קנאביס ושייק חלב מריחואנה.

שריל שומן עם השף דייויד שאנחאלס

 
'ברמה גבוהה? הנשים של מועדון ארוחת הערב 'אמהות מריחואנה' הן (משמאל לימין) סימי דהילון, 40, ימילת בולנוס, 57, שריל שומן, 53, ליסה קאלר, 37, קתרין מונטגומרי, 50, ינואר תומאס, 37 ונלי מרילו, 27

 

לאחר הארוחה הנשים יושבות לדגום זני מריחואנה חדשים ולעשן יחד.

ינואר תומאס, 37, אומרת שהיא מעשנת מריחואנה חמש פעמים ביום בזמן שהיא מטפלת בבתה זינה בת השנתיים. לדבריה, התרופה הפכה לחלק כה חשוב בחייה שהיא החלה ללמד את בתה על כך.

״מריחואנה הופכת אותי להורה טוב יותר ויצירתי יותר. זה מכניס אותי לרגעים יפים עם זינה ועוצר אותי מלדאוג לבעיות יומיומיות, 'אמרה. "אני רוצה שהיא תבין את היתרונות של קנאביס ולכן קראתי את הספרים שלה כמו 'הרפואה המצחיקה של אמא' ו'זה פשוט צמח 'כדי ללמד אותה.'

תומאס, ברמנית במשרה חלקית, לוקחת גם את זינה לעצרות פרו-פוט עם ארוסה מג'יק אלינגטון - העונה לשם הנרי המפ.

סימי דהילון, 40, אומרת שמריחואנה הצילה את נישואיה. היא הייתה קרובה לגירושין מבעלה השוטר מזה 14 שנים, כאשר עישנה גראס בפעם הראשונה.

"הצלחתי להיות האישה שרציתי להיות שוב וזה הציל את הנישואים שלנו," אמרה. ״עכשיו אני יכולה לדבר עם בני בן העשרה על סמים ולהיות כנה לגמרי.

"לפני כן הייתי כמו זומבי על תרופות מרשם - עכשיו הגראס החזיר את אמא שלו."

כל הנשים אומרות שהתחילו להשתמש במריחואנה כדרך להתמודד עם כאב ועם ומחלות כרוניות.

שומן התגברה על סרטן השחלות בשנת 2011.
תומאס סובלת מדלקת מפרקים מוקדמת ודילון עדיין מתמודדת עם כאבים לאחר תאונת דרכים לפני עשר שנים.

תומאס אומרת שהיא רוצה שבתה הצעירה תבין את תשוקתה למריחואנה

תומאס אומרת שבתה מתחילה להבין את פשר הזמן שאמא משקיעה בעישון מריחואנה. 'זה רק צמח' הוא אחד מספרי התומכים במריחואנה שתומאס קוראת לבתה הצעירה.
תומאס מאמין שאין שום דבר רע בעישון מריחואנה ואומר שיש להכשיר אותו בכל מקום. תומאס מקבל את המריחואנה שלה מבית מרקחת כי יש לה מרשם בגלל כאב שלדבריה נגרם כתוצאה מתאונה לפני עשר שנים.

תמונה זו, שצולמה בעצרת פרו-מריחואנה מראה את תומאס ו'הנרי המפ 'יחד.
תומאס חובש כובע שאומר 'גברת המפ' פעילים:
ינואר תומאס וארוסה נראים כאן בעצרת פרו-מריחואנה בתצלום הבלתי תאריך הזה.
בני הזוג התחזו מול שוטרים

שומן נראית כאן שואפת אדי מריחואנה במהלך ארוחת ערב בביתה

_____________________________

הורים שמעשנים גראס

כשהורים מפרסמים ממים של #wineoclock בפייסבוק, זה לא מזיז לאף אחד. אז למה עדיין יש סטיגמה ענקית סביב אמהות ואבות שמשתמשים במריחואנה?
 מאת ג'ניפר גולדברג 20 באפריל 2018 | איורים: גיליאן ווילסון


"השיעור הזה יהיה מהנה בהרבה אם כולנו היו בהיי." ככה אמרה אחת האמהות בשיעור המוסיקה של איימי גולדשטיין.

גולדשטיין, שהיא "סטונרית-על" כפי שהיא מעידה על עצמה, עדיין משתמשת במריחואנה מדי פעם אחרי שהתינוק שלה ישן.

"רוב החברים הטובים שלנו מעשנים, וללא מעטים מהם יש ילדים", היא אומרת. "זו בהחלט פעילות רגילה בקרב ההורים."

יותר ויותר, משתמשי הקנביס נראים יותר כמו גולדשטיין - אמהות בעלות מקצוע ומשפחתיות שאוהבות היי מדי פעם.

"אני אדם מאוד חרד, וכמו רוב האמהות הטריות, אני יכולה לדאוג אם אני עושה את הבחירות הנכונות עבור הילד שלי", היא אומרת. "מריחואנה עוזרת לי להירגע בסוף היום."

אם ההודאה הזאת מקובלת עליך, שקול זאת: רובנו לא היינו ממצמצים אם חבר היה מתוודה שהפיל כוס שרדונה (או שתיים) בזמן שהילדים בסביבה. מקובל לראות פוסטים על ממים של #wineoclock ו"motherwine# "בפידים ברשתות החברתיות של ההורים.
האם שימוש במריחואנה באמת שונה כל כך? לא לפי ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, שבשנת 2013 אמר במפורסם כי השימוש בקנאביס אינו "גרוע יותר" מעישון סיגריות או שתיית אלכוהול.
נראה כי רבים מהקנדים מסכימים - 3.4 מיליון מאיתנו משתמשים במריחואנה, על פי הסטטיסטיקה של קנדה, ומחקר פורום משנת 2015.

כמעט שישה מתוך עשרה קנדים מאשרים את תוכניות הליברלים להכשיר את המריחואנה (ואכן כעת זה חוקי בקנדה).

כמה משכנינו מדרום כבר נהנים מלגליזציה; אלסקה, קליפורניה, קולורדו, מסצ'וסטס, נבאדה, אורגון, וושינגטון וושינגטון הבירה.

מהנתונים הסטטיסטיים על עישון מתבהר שעמדות כלפי קנאביס משתנות, במיוחד בקרב הורים שעובדים יתר על המידה בחיפוש אחר דרך להירגע.

"יש נוחות מוגברת בנושא", אומר נתנאל מוריס, לוביסט קנאביס וחוקר עצמאי שממוקם בקינגסטון, אונט. "בגלל המלחמה בסמים, זה נעשה כל כך דמוני שרק הרעיון לכלול 'ילדים' ו'קנאביס 'באותו משפט היה שערורייתי כל כך הרבה זמן.

עם זאת, תוצר לוואי טבעי של לגליזציה הוא נורמליזציה. "

אבל עד כמה נורמלי זה שאמהות ואבות מתמסטלים, ואתה יכול להיות הורה טוב כשאתה בהיי?

ככל שאנו מתקרבים יותר ויותר לאפשרות לאסוף גרם או שניים בחנות לאחר קניות במכולת, בדיוק כפי שאנו עושים עם יין או בירה, הנה מבט על הדרכים שבהם ההורים הקנדים משתמשים בקנאביס והאם הסטיגמה באמת הולכת ונמוגה.

קחי עוד שאכטה: זה לא עניין גדול

ההורים מטורונטו טורונטו קן ארנולד ואיישה סמית 'מונרו * לא חושבים פעמיים ומדליקים את הוופורייזר שלהם (מכשיר שמחמם מריחואנה כך שהכימיקלים הפעילים יהפכו לאדים) לאחר שבנם בן השנתיים הלך לישון.

הם חברים של הורים אחרים שעושים את אותו הדבר, ובעוד שלא כולם מספרים על כך לזרים במגרש המשחקים, הם רואים את זה כרגיל לחלוטין. "בהתחשב בתקופות בהן אנו חיים ובאיזו שכיחות [שימוש בקנאביס] בקרב אנשים בגילנו, אני לא יכול לדמיין תרחיש שבו מישהו ישפוט אותי לגבי זה", אומר ארנולד. ארנולד וסמית 'מונרו היו משתמשים בגראס לפני שנולד בנם, והם לא רואים סיבה לעצור עכשיו.

סמית 'מונרו אף קיבלה את ההחלטה להשתמש בקנאביס בהיותה בהריון. "עשיתי קצת מחקר על ההשפעה של גראס על התינוק, והתחושה שלי שהגראס משפיע על אנשים אחרת וזה ממש לא היה גורם לדאגה", היא אומרת.

נראה כי מספר עולה של אמהות לעתיד מסכימות.

על פי סקר אמריקני שפורסם לאחרונה בכתב העת Journal of the American Medical Association Network, כמעט ארבעה אחוזים מהנשים בהריון שנבדקו בין השנים 2007-2012 דיווחו על שימוש במריחואנה בחודש הקודם, לעומת קצת יותר משני אחוזים בשנת 2002.

(עדויות מדעיות בנושא ההשפעות של שימוש בגראס בהריון עדיין מוגבלות, אך חלק מהמחקרים קושרים זאת לסוגיות התפתחותיות והתנהגותיות לילדים בהמשך חייהן. אגודת הנשים והמיילדות ורופאי הנשים מקנדה מזהירה כי שימוש במריחואנה בזמן הנקה קשור להתפתחות איטית יותר של מיומנויות מוטוריות.) 
בלוג ביפולרית, פרק 26  | חזקה בדיכאון  

בלוג ביפולרית, פרק 26 | חזקה בדיכאון

לפעמים אני מזכירה לעצמי, בכוח, מה בכל זאת נוצר, בין הבוקר ללילה, בעיקר מאז שהפסיכולוגית אמרה שאני מאיינת את כל הדברים שאני עושה למען עצמי. את הרגעים שבהם אני מצליחה להתגבר, ואת הרגעים שאינם קשים מנשוא
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 25 | נפרדתי מהפסיכולוגית  

בלוג ביפולרית, פרק 25 | נפרדתי מהפסיכולוגית

נפרדתי מהפסיכולוגית שלי, מיוזמתי, לאחר יותר מחצי שנה של קשר מחייב. הרגשתי שאין לי מה לומר יותר, שאני חוזרת על עצמי, שאני לא יכולה יותר לשמוע אותי חוצבת מתוכי בקושי עצום מלל משומש מדי...
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 24  | מלאה בריקנות  

בלוג ביפולרית, פרק 24 | מלאה בריקנות

מתי אני מבינה ששקעתי בדיכאון עמוק? כשאני מפסיקה לאט לאט ליהנות מכל הדברים שאהבתי לחוות. מצפייה בטלוויזיה, דרך כתיבה ויצירה ועד אכילה מנחמת. כשההבנה נוחתת, אני עוברת למצב המתנה.
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 23 | על ריצה, יוגה והדיכאון שלי  

בלוג ביפולרית, פרק 23 | על ריצה, יוגה והדיכאון שלי

אין ספק שיציאה לריצה היא הפעולה הקשה ביותר שאפשר להעלות על הדעת בזמן דיכאון (מלבד לקום מהמיטה בבוקר, לפגוש אנשים, לפגוש את עצמך, ולצאת מהבית...). אבל ברגע שאני רואה את הים מגיח בקצה רחוב גאולה...
 לחצו להמשך
 
בלוג ביפולרית, פרק 22 | משחקת במינונים  

בלוג ביפולרית, פרק 22 | משחקת במינונים

לאחר שחלפה האפיזודה הדכאונית האחרונה שלי, מצאתי את עצמי עולה במשקל. אז החלטתי לעשות מעשה (מטופש) ולהוריד קצת את כמות הליתיום, כי כולם אומרים שליתיום זה משמין.
 לחצו להמשך
 
 

החשש פג מהר מאוד לאחר ששבנו הביתה... אז הוא החל לצווח, 80% מזמן הערות שלו, למשך כ-4 שנים. אולי 5… תלוי את מי שואלים.

למרות שהייתי בכיינית מאז שאני זוכרת את עצמי, התקשיתי מאוד להכיל את צווחותיו של בני.

כשבנזוגי היה בבית, ברחתי למרפסת עם כל צווחה, ועישנתי את עצמי למוות, למורת רוחו של בנזוגי, שהתקשה מאוד לחיות עם אם חצי מתפקדת - שנמצאת שם רק כשהיא לא מעשנת או מגננת או עובדת או מתקלחת שעה.

מאז שבן זוגי ואני היכרנו ועד שהילד נולד - הכול היה סביב העישון שלי, כולל טיסה לאמסטרדם אחת לרבעון.

הבנזוג ציפה, ובצדק, שהעובדה שהפכתי לאם תניע אותי להיות פחות מסטולה. אבל להפך, האמהות הפכה אותי לנזקקת הרבה יותר להרגעה ולכן - למעשנת כבדה יותר.

לא חושבת שעישנתי אי פעם כל כך הרבה כמו מאז שבני נולד.

השאכטה מילטה אותי מהטירוף.

היא הרגיעה את הכעסים והעצבים, ואפשרה לי להיות אמא שאף פעם לא צועקת, בניגוד גמור לאמי, שהייתה ידועה במושב שבו גדלתי בצעקנותה.

המלצתי (ואני עדיין ממליצה...) לאימהות שסביבי, שקיטרו על עצבנות יתר שהן מפגינות כלפי ילדיהן, שייקחו שאכטה.

אני משוכנעת ששאכטות מאוד עוזרות בגידול רגוע של ילדים.

אני מאמינה שכמה שאכטות בכל כמה שעות יעזרו לרוב האימהות, והנזקים שהן ייצרו, אם בכלל, שווים את הרוגע שדרוש כל כך לגידול מוצלח של ילדים.

קראתי שבכל רחבי העולם, במיוחד בארה"ב, אמהות מעשנות מקימות קבוצות של אמהות החולקות זו עם זו את תרומתו המדהימה של הגראס ליכולות האימהיות שלהן, ככלי לשיפור הטיפול בילדיהן ולשיפור מערכת היחסים ביניהם.

לחץ הוא מצב טבעי הנלווה לתפקיד ההורות, במיוחד לילדים קטנים. צריכת מריחואנה מסייעת להורדת הלחץ ולהגברת האמפתיה כלפי הילדים.

אחת מהעמותות הגדולות והוותיקות  (נוסדה ב-2005) שפועלות בארה"ב היא: “אמהות למען המריחואנה“. בקבוצה, שאותה הקימו ומנהלות שתי אמהות, חברות אלפי אמהות מכל רחבי ארה”ב.

לפני כשנתיים נוסדה בבברלי הילס קבוצת “אמהות המריחואנה”, ע"י נשים מצליחות ועשירות, שפועלות להגדלת המודעות לכך שהמריחואנה עושה כל אחת מהן לאם טובה ויצירתית יותר, ועוצרת אותן מלדאוג לגביי בעיות היום-יום, תוך מתן תשומת לב מקסימלית לילדים.

למרות הגראס הנהדר, שעזר בהפחתת החרדות, האימהות הייתה מאוד מאתגרת עבורי. אני מקווה שהצלחתי בה, למרות הכול, אם כי באופן חלקי בלבד.

לאורך כל השנים, בכל פעם שהגבר העסוק שלי היה פנוי מעבודה, הוא היה ממונה על הילד - בעיקר על לקיחתו לחוגים ולהוריו. עד הדיכאון.


____________________

'אמהות מריחואנה מבברלי הילס' שמקיימות מסיבות ארוחת ערב עמוסות קנאביס ואומרות שנטילת סמים הופכת אותן להורים טובים יותר

• נשים ממליצות להשתמש במריחואנה כמו 'עוזרת קטנה של אמא', במקום כדורי הואליום שניתנו לעקרות בית בשנות השישים • ינואר תומאס, 37, מעשן חמש פעמים ביום תוך כדי טיפול בילדה בן השנתיים וקורא את ספריה על מריחואנה • סימי דהילון, 40, אומר שמריחואנה הצילה את נישואיה לבעלה השוטר

מאת מייקל זני | 18 ביוני 2013

קבוצת אמהות עתירות ממון בברלי הילס בקליפורניה מנסה לשנות את התפיסה שתרופות והורות אינן מתערבבות.

'אמהות מריחואנה' אלה נפגשות באופן קבוע לארוחות ערב מפוארות עם חשיש. רבות מהן מעשנות מריחואנה מספר פעמים ביום כדי להירגע ולהתמודד עם כאבים כרוניים.
הן אומרות שהתרופה, החוקית עם מרשם במדינת קליפורניה, הופכת אותן לאמהות טובות יותר ונשים טובות יותר.
רבות מהנשים בקבוצה נשואות. לרובן ילדים צעירים. חלקן אמהות עשירות בבית. אחרות עובדות במשרה חלקית כברמנייות או בענף השירותים.
האחת נשואה לשוטר.

בפרק הקודם סיפרתי שהילד שלי לא בכה כשנולד.

בהמשך נאמר לי שזאת כנראה תוצאה של נוגדי הדיכאון שנטלתי - בהמלצת רופא - במהלך ההריון.  מייד לאחר הלידה הילד הובהל לטיפול נמרץ, שם שהה באינקובטור, עם בעיה של סטורציה נמוכה - רמת החמצן בדם שלו הייתה נמוכה מדי. 

יממה לאחר מכן הגיבור התאושש, ועדיין קולו לא נשמע. פחדנו שהוא לא יודע לבכות, ואני כמובן האשמתי בכך את עצמי ואת נוגדי הדיכאון שלי.

קייטלין פלדגר, אינסטגרמרית ידועה:
כן, יש לי שני ילדים. כן, אני מעשנת גראס מדי יום.

זה כל כך מצחיק בעיניי עד כמה ההתייחסות למריחואנה מעוותת.

אף אחד לא מסתכל פעמיים כשאמא אומרת שהיא נהנית מ"מיץ אמא ", כלומר יין, אחרי שילדיה במיטה.

אבל כשאמא אומרת שהיא מעשנת גראס, זה הלם עצום. ⁣⁣

אני מדברת על זה כדי להביא למודעות. אני מרגישה שלא מספיק אנשים מדברים על זה.
מריחואנה עזרה לי כל כך, במיוחד בכל מה שקשור ללהיות אמא. ⁣⁣ ⁣⁣
מעולם לא הייתי סבלנית ביותר עם שני ילדיי.

גראס הופך אותי לאמא טובה יותר, מכיוון שאני ישנה נהדר אחרי שאני מעשנת. אני מתעוררת לאחר מנוחה טובה, ועם מוח צלול יותר.

זה בסדר לעשן גראס אחרי שילדיכם ילכו לישון. ⁣⁣ ⁣⁣

זה בסדר לעשן את זה כדי לעזור בחרדה.

שלי במצב הרבה יותר טוב מאז שהתחלתי לעשן. זה בסדר לעשן את זה כדי לעלות במשקל. תמיד הייתי בתת משקל מסוכן. עכשיו, אני נמצא במשקל הבריא ביותר שהייתי אי פעם בחיי. ⁣⁣ ⁣⁣

זה בסדר לעשן גראס וכך להצליח להוריד תרופות.

הצלחתי להפסיק לחלוטין עם נוגדי הדיכאון שלי כי עישון עזר לי כל כך.

זה בסדר לעשן במקום לשתות.

פעם הייתה לי בעיה עם שתייה, וההתנהגות שלי שבאה יחד עם זה. גראס עזר לי להפסיק לשתות כל כך הרבה, ולמען האמת, אני מעדיפה לעשן על פני שתייה. ⁣⁣ ⁣⁣

מריחואנה היא כוס היין שלי. ⁣⁣ ⁣⁣פחית הבירה שלי. ⁣⁣זה זמן ההרפיה שלי.

את יכולה להיות אמא מעולה, ועדיין לעשן גראס.

פרק 10: אמא מעשנת המון גראס (אמא בדיכאון - חלק ב')